Kamienice – miejski atrybut

Chyba każde miasto, które dysponuje swoimi zespołami kamienic czuje się odpowiedzialne za to, aby o nie zadbać i wyeksponować. Warto to uczynić, albowiem kamienice co do zasady należą do najbardziej charakterystycznych i budzących najwięcej pozytywnych skojarzeń elementów zabudowy. Wiele osób wprost marzy o tym, by mieszkać w kamienicy ulokowanej w historycznej dzielnicy swojego miasta, jednak z różnych względów jest to luksus dostępny jedynie dla wybranych. Zazwyczaj kamienice będące częścią zespołów zabytkowych w ramach starego miasta są własnością komunalną.

Część lokali jest wynajmowana jako biura – z racji prestiżowego położenia czynsze są wysokie, a więc włodarze miejscy mogą na nich sporo zarobić. Przede wszystkim jednak kamienice są nośnikami wspaniałych wartości architektonicznych. Wiele dzielnic ma swoje charakterystyczne układy kamienic utrzymanych w takiej samej stylistyce. Na poznańskich Jeżycach dominuje na przykład secesja i będąc w tej dzielnicy Poznania nie sposób nie zwrócić uwagi na wspaniałą zabudowę.

Komorniki Domy w szeregowcach rynek pierwotny Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komornikach Mieszkania na kredyt Jandach deweloper Skórzewo dla rodziny