Kościół kościołowi nierówny

Od pewnego czasu wśród internautów panuje moda na śledzenie i „piętnowanie” obiektów budowlanych, których estetyka i architektura pozostawia wiele do życzenia. Czujne i krytyczne oko nie ominęło również kościołów, które czasami potrafią zaskoczyć swoją formą, kolorystyką i ogólnym wyrazem. Dotyczy to głównie tych świątyń, które zostały wzniesione w przeciągu minionych 50 lat. Oczywiście zabytkowe, wspaniałe kościoły, o których pisaliśmy we wcześniejszym tekście nie zaliczają się do tej grupy architektonicznych wpadek. Część z nich jest jednak usprawiedliwiona.

Miejmy na uwadze, że w okresie PRL na rodzimym gruncie swobody religijne Polaków były poważnie ograniczane. Także budowa nowych świątyń napotykała na liczne przeszkody ze strony ateistycznego i wrogiego religijności komunizmu. Projektowane i tworzone na szybko kościoły często nie miały prawa wyglądać dobrze, jednak dla wiernych i tak były bezcennym darem od Opatrzności. Dziś część z nich budzi, delikatnie mówiąc, mieszane uczucia i tak chyba pozostanie.

domy cicha okolica Chomęcice http://jandach.pl/pl/domy-i-mieszkania-chomecice Mieszkania i domy w stanie deweloperski www.domdlaciebie.com.pl