Archiwum kategorii: Nowoczesne

Kościół kościołowi nierówny

Od pewnego czasu wśród internautów panuje moda na śledzenie i „piętnowanie” obiektów budowlanych, których estetyka i architektura pozostawia wiele do życzenia.

Najlepsze już było?

Są osoby obeznane z architekturą i jej historią, które uważają, że w tej dziedzinie ludzkość ma już na koncie swoje największe osiągnięcia i nic lepszego już nie wymyśli.

Wszechobecna architektura

Już wiemy, że od architektury jako takiej nie da się uciec. Jest ona obecna wszędzie, a w szczególności w dużych miastach, gdzie zagęszczenie obiektów różnego rodzaju jest największe.

Zabytkowe układy zabudowy

Wiele miast ma coś, czym mogą się pochwalić – stare, zabytkowe układy zabudowy, które pomimo upływu lat nie uległy zmianie. W niektórych miejscowościach mają one rodowód średniowieczny i jako

Rewitalizacja i architektura

Zapewne wielu z nas zetknęło się z pojęciem rewitalizacji. Jest ono obecne zwłaszcza we wszelkich debatach toczonych na gruncie lokalnego samorządu, a szczególnie w tym miastach, które

www.h-p.com.pl

Budowlane „perły w koronie”

Wspomnieliśmy o tym, że nasze miasta mają się czym pochwalić, jeśli idzie o piękną architekturę. Z całą pewnością jest to słuszne stwierdzenie.